Joosten Refoam: “We doen alles ónder het gras, qua producten en advies.”

Het nieuwste lid van de BSNC is Joosten Refoam. Business Unit Manager André Piels meldde zich begin dit jaar, maar vertelde ons dat hij al een jaar of tien bekend is met het reilen en zeilen van de branchevereniging. Door de focus van zijn werk op het buitenland was de binnenlandse markt – en dus ook een Nederlandse branchevereniging niet in beeld. Hij vertelt ons waarom en hoe dat is veranderd.  

Sinds 2004 werkt André ‘in het kunstgras’, in die tijd als Chief Commercial Officer bij Schmitz Foam Products B.V. (ook een BSNC-lid). De producten en diensten rondom kunstgras gingen met name naar het buitenland; er was geen belang om op de Nederlandse markt te komen. “Dat heeft zich in de loop der jaren gedraaid”, aldus André.  

Van zelfstandige naar in loondienst  

Na een kleine tien jaar als zelfstandige aanbieder van shockpads is André sinds januari 2024 Business Unit manager bij Joosten Refoam. Waarom deze stap? “Met mijn bedrijf was ik met een product bezig; de shockpad, in een aantal uitvoeringen,” licht André toe, “En ik merkte dat de markt steeds meer vroeg om een totaalpakket aan adviezen en producten. Daar was ik mee bezig, toen ik Joosten tegen het lijf liep. Met Joosten Refoam heb ik nu 1.200 producten om aan te bieden, plus allerlei collega’s in de buurt met kennis van andere gebieden dan die van mij.”  

Joosten Refoam is onderdeel van de Joosten Groep. De grootste tak is Joosten kunststoffen; een belangrijke speler op de markt. Bij vele Infrastructurele werken in Nederland is Joosten betrokken. Op een bepaald moment kwam het idee om al die waardevolle kennis ook toe te passen op de sportvelden.  

Vanzelfsprekend blijft de focus van André nog veel op internationaal zakendoen. Zowel in zijn werk en ook als voorzitter van de werkgroep Watermanagement van de ESTC. Deze werkgroep heeft de ambitie om vanuit het watermanagement te kijken wat de meerwaarde van het sportveld kan zijn.  

Opgedane kennis inzetten voor de sport  

Joosten Refoam is een van de nieuwste telgen aan de Joosten-stam, opgericht omdat men de kennis, opgedaan in de infrastructuur, ook meer wilde inzetten voor sportvelden. “Met name het watermanagement in en om sportvelden is een hot thema”, aldus André, “Want steeds vaker hebben we de ene keer te veel water, en dan is er weer sprake van droogte. Dit speelt zowel bij kunstgras- als bij natuurgrassportvelden. Hoe ga je daar mee om? Met goed watermanagement kan je laten zien wat de meerwaarde van het sportveld is.”   

Hij vervolgt: “Onder sportvelden liggen immers grote oppervlakten die zich goed lenen voor wateropslag. Zo verbreed je de functie van sport naar meer. Praat je hierover op het gemeentehuis, dan vraagt de wethouder sport bijvoorbeeld ook de wethouder Ruimtelijke Ordening aan tafel, of de wethouder Infrastructuur. Dat biedt kansen: zij kunnen hun beleid op elkaar afstemmen en budgetten samenvoegen. Zo is er veel meer mogelijk!  

Netwerken  

Wie hoopt André te ontmoeten bij de BSNC? Hij keek de ledenlijst op de website door en herkende veel van de namen op deze lijst; het is een kleine wereld. Hij hoopt vooral stakeholders uit de branche van de (kunst-)grasvelden te ontmoeten, nou dat moet gaan lukken!  

Wat neem je mee?  

Het is nog wat te vroeg om te kunnen zeggen in welke werkgroep André namens Joosten Refoam zou willen plaatsnemen, ook om een uitspraak te doen over de onderwerpen die aan bod zouden moeten komen. Gezien zijn kennis en ervaring past de werkgroep Circulariteit goed meent hij, om drie redenen. Ten eerste is de Joosten Groep meer en meer bezig met de inzet van gerecyclede producten in hun werk. Daarnaast is de organisatie, samen met andere bedrijven, aan het onderzoeken hoe producten die terugkomen van infrastructurele projecten, weer gerecycled kunnen worden. Ten derde is André benieuwd of er bij de BSNC ruimte en tijd is voor een nieuw op te richten werkgroep watermanagement, mogelijk in samenwerking met de ESTC. De eerste gesprekken hierover worden gevoerd. 

 

Meer nieuws